Google yeni veri görselleştirme aracını duyurdu.

Google yeni veri görselleştirme aracını duyurdu.

Google yeni veri görselleştirme aracını duyurdu.

Google veri görselleştirme araçları

İşte işin ilginç olan tarafı, Google içerik oluşturucuların fikirlerini yeni bir yolla sergilemelerine yardımcı olabilmek için, yeni bir veri görselleştirme aracını duyurdu.

Google yeni güncellemeleri 2017


  
Gördüğünüz gibi, yeni araç herhangi bir veri noktasını kullanarak bir GIF oluşturabilmenizi sağlıyor. Bizler Google Trendler verilerini kullanmanızı öneriyoruz, ancak gerçek veriler el ile manuel olarak girilir, böylece istediğiniz verileri kullanabiliceksiniz.

google yeni hizmetleri

İlgili alanları doldurursunuz, her bir alan için renkler seçer ve bir başlık girersiniz ardından "Karşılatırmaları Başlat" düğmesine basarak, oluşturmuş olduğunuz GIF dosyanızı alırsınız.

Twitter


Gif seçeneği, size alakalı verileri sunmanın ilginç bir yolunu sunuyor, yani tam olarak nasıl olması gerektiğini istiyorsanız biraz deneme yaparak, yeni aracın nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz. (örneğimizdeki Twitter listesinde tam başlığın olduğunu unutmayın), ancak özellik bu tür veri gösterme anlayışını vurgulamak ve farklılık göstermek için, yeni yollar arayanlar için ilginç seçenektir.

Fark etmişsinizdir, içerik yaratan kişiler puanlarını desteklemek için Google Trendler verilerine göz atmayı severler, ancak bazen yanıltıcı istatistikler ortaya çıkabilir. İnsanlık hali diyicek, ama bu bildiğin robot..

Google'ın yaklaşımları, oylar tamamlandığında ve sonradan karışıklığın olabildiği bir örnek olarak ( Danny Page ) tarafından bu konu hakkındaki mükemmel bir yazı olarak vurgulanmıştı. Bu post'u yayımladılar. google trends

Washington Post'taki bu yazıya yol açan şey . 

Washington Post

Ancak sayfa işaret ederse, 'çılgınca' tanımı tam olarak doğru olmayabilir. Artan arama hacmini bağlam içine koyduğumuz zaman, diğer yaklaşımlarla eşleştirildiğinde, hacim arttıkça büyük ilgi görmediğini görebilirsiniz.


google hacim


Verilere göz atmak oldukça önemlidir. Ancak Google Trendler iyi kullanıldığı zaman, bazı harika görselleştirme ve doğru veriler elde edebilirsiniz. Bu da Google'ın yeni veri aracıyla güçlenmesine yardımcı olmak istemesidir.

Gif'ler, içerik katılımını arttırmaya da yardımcı olabilir. Twitter'da, örneğin Gifli tweetler temel yazı içeriklerinden ve etkileşimlerinden 6 kat daha fazla katılım görmekte.

Ayrıca, küçük bir not, içeriğinizi ilginç bir biçimde gösterebiliceğiniz veri şekli ile, kullanabiliceğiniz kullanımı oldukça kolay bir veri görselleştirme aracıdır.

Hadi şimdi o merak ettiğiniz araç'a bir göz atın bakalım  şuradan > https://datagifmaker.withgoogle.com/ 
Sosyal Medya'da Paylaş:
Derya S.
🚀 Storify Editörü 🚀

Storify.org - Sosyal Medya Platformu.
İyilik ve sağlıcakla kalın .