Daha Fazla Sosyal Medya Katılımını Arttıracak Araçlar.

Daha Fazla Sosyal Medya Katılımını Arttıracak Araçlar.

Sosyal Medya Erişimini ve Katılımını Arttırmak için Araçlar.

Şuan da göz atmış olduğunuz konu: Daha Fazla Sosyal Medya Katılımını Arttıracak Araçlar.

sosyalmedya pazarlama


Sosyal medya katılımı genellikle dev bir bulmaca gibi hissettirebilir. Bazı markalar bu kadar çok beğeni çekebiliyorken? Diğerleri neden sürekli olarak hisseleri toplamak için mücadele ediyor?

Bu tür sorular, sosyal medya pazarlamacılarında aklına yatkın. Çok yaygın, aslında katılım zorluğunu gidermek için özel olarak tasarlanmış yüzlerce pazarlama aracı var. Tabi bundan sizin haberiniz yok! 

Bu gerilemenin üstesinden gelebilmenize yardımcı olmak için, takip eden, beğenilen ve paylaşılan öğeleri arttırdığı bilinen dört yararlı aracı topladık. Ayrıca normal rutinlerine dahil etmek kolaydır, böylece testler yaparken önemli miktarda zaman veya kaynak harcamazsınız.

İleride ilerlemenize yardımcı olması için bu araçları inceleyin. Bu araçlar sayesinde, kitlenizi arttırmakla kalmayacak, erişim ve katılımları da arttıracaksınız.

1. Klout (http://www.klout.com/)

Klout

Bugünün pazarlama teknolojisi, kitlenizin davranışları, ihtiyaçları ve arzuları hakkında derinlemesine ayrıntılar sağlar ve hedefli mesajlaşma oluşturmayı her zamankinden daha kolay hale getirir. Ancak aynı zamanda kitleyle etkileşimde zorluklar da oluşturuyor. Modern tüketiciler promosyon amaçlı pazarlama ve reklamcılıkla daha uyumlu olduklarından, en çok önem verdiklerinde pazarlamacılar için güven inşa etmek daha zor olabilir.

Hedef kitleleri güven altına almanın en iyi yollarından biri nüfuz politikası pazarlamasıdır. Klout , kolay, kullanışlı bir arama motoruyla etkilenenlerin erişim sürecini kolaylaştıran bir araçtır.

Pazarlamacılar, binlerce tweet'ten veya mesajdan geçmek yerine, konu ve cümlelere dayanan ilgili etkeni ve içeriği bulmak için Klout'u kullanabilirler. Etkilenen pazarlama çok zaman alıcı bir süreç olabileceğinden, Klout etki yaratanları doğrudan size sunarak zaman ve hayal kırıklığını azaltır.

2. PromoRepublic (http://promorepublic.com/en/)

Promo Republic

Yeni bir ürün sürümünden firmanıza bahsedilen yeni bir makaleye kadar, markanızın heyecan verici sektör haberleri üzerinde kalması önemlidir. Bu, yalnızca kitlenizle kendileri için alakalı içeriğe sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda marka güvenilirliğini arttırmaya yardımcı olur.

PromoRepublic , ilgi çekici, önceden hazırlanmış içerik şablonlarıyla donatılmış bir 'fikir keşif aracı'. Bu şablonlar belirli konulara ve fikirlere dayalı olarak katılımı sağlamak için sosyal medyada özelleştirilebilir ve gönderilebilir.

İçerik fikirleri, "yaratıcı içerik" "promosyonlar" ve "etkileşimde bulunma" gibi kategorilere ayrılır; böylece istediğiniz sonuca göre yayın seçebilirsiniz. Keşfetmeyi seçtiğiniz konulara dayanan özelleştirilmiş şablonlarla "sizin için yapılmış" kategorisi de var.

Yayınlar oluşturduktan ve planladıktan sonra, PromoRepublic Kullanıcı İstatistikleri bölümüne bakabilirsiniz. Burada, her bir sosyal medya kategorisinde. Facebook, Instagram, LinkedIn ve diğerleri dahil olmak üzere, her yayın için beğenilenler, favoriler, retweet'ler ve genel katılım hakkında ayrıntılara erişebilirsiniz.

3. CoSchedule Başlık Analiz Cihazı (https://coschedule.com/headline-analyzer)

Co Schedule

Tüm içerik pazarlamacılar, iyi hazırlanmış bir başlığın gücünü anlıyor ve içeriği sosyal medyayla paylaştığınızda ilgi çekici bir başlık, katılımınızı gerçekleştirebilir ya da bozabilir.

Ancak başlıklarınızın en üst düzeyde potansiyelini yakalamak için optimize edilip edilemediğini nerden biliyorsunuz? CoSchedule Headline Analyzer'ın yardımcı olabileceği yer burasıdır .

CoSchedule Başlık Analizörü, başlığınızla ilgili yanlış olanı tam size göre gösteren, kullanışlı bir araçtır  ve bunu nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz tam anlamıyla bunu üstleniyor. Aracınız, kullandığınız kelimelere dayanarak, başlığınızı 1'den 100'e kadar bir ölçekte derecelendirir.

Ayrıca, başlığınızın yapısı ve okunabilirliği ile kelime seçimi yoluyla puanınızı nasıl artıracağınıza ilişkin ipuçları da kazanırsınız. CoSchedule ayrıca, başlıkta daha fazla duygusal ve güçlü kelime ekleme ve başlık bakiyesine nasıl hakim olabileceğinizi gibi başlık yazısı üzerine geniş bir kaynak kütüphanesine sahiptir.

4. ShortStack (https://www.shortstack.com/)


ShortStack

Yarışmalar ve promosyonlar, sosyal medyada aciliyet duygusu yaratmanın harika bir yoludur. Bu, kitlenizi istediğiniz eylemi daha hızlı yapmaya teşvik eder ve profilinizde etkileşimde bir artış oluşturur.

ShortStack , kitlenize özel yarışma kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olan bir araçtır. Verimlilik için önceden var olan bir şablon arasından seçim yapabilir veya kendi şablonunuzu yükleyebilirsiniz. Araba, hediye çeki, oy yarışması, sınavlar ve daha fazlası şeklinde yarışmalar yaratmayı kolaylaştırır. Tamamlanan kampanyalar, sosyal medyada birçok kez yayınlamak için kullanabileceğiniz tek bir URL ile gelir.


Sosyal medya etkileşimini artırmak için en sevdiğiniz araç nedir? Aşağıdaki yorumlar ile bize bildirin..
Sosyal Medya'da Paylaş:
Derya S.
🚀 Storify Editörü 🚀

Storify.org - Sosyal Medya Platformu.
İyilik ve sağlıcakla kalın .